Egzoszkielet - rehabilitacja z profesjonalistami

Naszym celem jest przywrócenie pacjentom funkcjonalności kończyn dolnych. Op Oprogramowanie egzoszkieletu umożliwia optymalny wybór parametróe tak, aby maksymalizować efekt terapeutyczny rehabilitacji. Postępy i pomiary siły są analizowane w czasie rzeczywistym. Chcemy żeby pacjent jak najszybciej zaczął chodzić, wyrobić prawidłowe wzorce chodu. Podczas rehabilitacji wzmacniamy siłę mięśniową i wykształcamy prawidłowe odruchy, tak aby zabezpieczyć naszych pacjentów przed urazami. Egzoszkielet rejestruje również dane dotyczące przebiegu terapii i przesyła je po zakończeniu na nasze serwery, dzięki czemu możemy stale monitorować postępy terapii.  Nasz egzoszkielet jest wyposażony jest w szeroką gamę trybów pracy, pozwalających na dostosowanie treningu do potrzeb i postępów pacjenta.

 • FirstStep™ - w tym trybie fizjoterapeuta inicjuje pierwsze korki za pomocą przycisku. Pacjent ponownie uczy się się wstawiania, siadania i użytkowania balkoniku lub kul do chodu.
 • ProStep™ - w tym trybie pacjent do chodu włączone zostaje przenoszenie małej części ciężaru ciała na kończyny dolne. Egzoszkielet rozpoznaje kiedy pacjent osiągnął optymalną pozycje aby wykonać kolejny krok.
 • ProStep Plus™ - następnie przekazujemy więcej inicjatywy pacjentowi. W kolejnym etapie rehabilitacji kroki są wyzwalne przez ciężar przenoszony przez pacjenta. Pacjent również sam inicjuje ruch kończyny do przodu.
 • Nasz egzoszkielet ma zainstalowany moduł Smart Assist. Jest to innowacyjne rozwiazanie pozwalające pacjentowy używać maksymalnej możiwej do uzyskania przez siebie siły mięśni. Oprogramowanie egzoszkieletu w czasie rzeczywistym ustala z jaką siłą sprzęt ma wspomagać ruch pacjenta. Rozwiązanie to optymalizuje efekt terapeutyczny i przyspiesza proces rehabilitacji. Oprogramowanie kontroluje również jakość chodu i poszczególne etapy inicjacji oraz kroku.
 • Bilateral Max Assist – w tym treningu skupiamy się na umiejętności utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru w układzie ruchu. Egzoszkielet wykorzystuje maksymalny poziom wspomagania. Pacjent nie ma wpływu na inicjację kroku i tempo treningu.
 • Adaptive Assist – urządzenie wykorzystuje do oporu siłę mięśniową pacjenta i dodaje brakującą siłę. Takie rozwiązanie umożliwia skupienie się na treningu mięśni i pracą nad płynnością chodu. Oprogramowanie mierzy i analizuje postępy, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco i możemy modyfikować plan treningowy.
 • Fixed Assist – poziom wspomagania jest zmieniany podczas treningu, dzięki czemu testujemy dokładniej postępy rehabilitacji. Uzyskane informacje podczas treningu w tym trybie pozwalają nam lepiej poznać postępy pacjenta i zaplanować dalsze działania.
 • PreGait - tryb wprowadzony z ostatnią aktualizacją. Egzoszkielet przygotowuje pacjentow do treningu chodu poprzez szereg ćwiczeń przysiady, unoszenia kolan, kroczenie w miejscu czy trening równowagi z informacją zwrotną.
 • FreeGait - w tym trybie pacjent chodzi bez wspomagania. Egzoszkielet służy głównie do stabilizacji i zabezpieczenia pacjenta.
 • Nasz egzoszkielet jest zaintegrowany z modułem funkcjonalnej elektrostymulacji, która pozwala dodatkowo wzmocnić efekty rehabilitacji ponieważ siła mięśniowa zwiększa szybciej.
TOP